MijnMST

Mogelijk andere route naar je afspraak

MST start in juli met het coaten van vloeren in het ziekenhuis op de 6e verdieping. Daardoor kan het zijn dat je een andere route moet volgen in het ziekenhuis.
Lees meer in dit bericht.

3D planning orthognatisch chirurgie

Orthognatische chirurgie is een operatie om de kaak recht te zetten. Hiermee kunnen problemen in de stand van de boven- en onderkaak worden verholpen. Vooraf maken we altijd een 3D planning. Zo bereiden we de operatie nauwkeurig voor.

Doel van het onderzoek

Het doel van de 3D planning is om de operatie vooraf digitaal uit te voeren. Zo zien we wat de beste stand van de kaken is na de operatie. We letten daarbij op:

  • Hoe de tanden na de operatie op elkaar passen (occlusie
  • De balans van het gezicht (uiterlijk
  • De ruimte van de luchtweg (bijvoorbeeld bij slaapapneu)

Het onderzoek

Voor de 3D planning hebben we verschillende beelden nodig. Je komt hiervoor naar een intake-afspraak. De kaakchirurg bekijkt dan eerst de stand van je kaken. Daarna maken we de beelden die nodig zijn voor de planning.

Je krijgt:

  • Lichtfoto’s van het gezicht
  • Een 3D foto van het gezicht
  • Een cone-beam CT-scan van de schedel en kaken
  • Een intra-orale scan (digitale tandafdruk)

Met deze beelden maakt de kaakchirurg samen met een technisch geneeskundige een 3D model. Hiermee laten we zien hoe jouw kaakdelen na de operatie kunnen worden verplaatst. De planning bespreken we bij een tweede afspraak. Daarna besluiten jij en de kaakchirurg samen of de voorgestelde behandeling past bij jouw situatie.

Aandoeningen

3D planning orthognatisch chirurgie